Zoonózy.

Kdy
4. 6. 2024 13:30 - 4. 6. 2024 16:00
Kde
Lékařský dům, Sokolská 490/31, 12000 Praha
Pořádá
Společnost pro epidemiologii a mikrobiologii ČLS JEP
Ke stažení
Zoonózy - pozvánka na pravidelný seminář. (application/pdf, 323 kB)
ICS
ics soubor
Typ
Lokální seminář, vzdělávací akce
Pravidelný seminář.

Seminář bude probíhat hybridní formou, prezenčně v Lékařském domě od 13:30 hodin a on-line přenosem v reálném čase na odkazu, který bude před konáním semináře uveden ZDE.

Přihlášku k semináři naleznete na této webové adrese.

Program semináře:

  1. Úvod a předání ocenění členům SEM. prof. MUDr. Štěpán Svačina, DrSc., MBA, předseda ČLS JEP, prof. MUDr. Petr Pazdiora, CSc., předseda Společnosti pro epidemiologii a mikrobiologii ČLS JEP.
  2. Brucelóza z veterinárního pohledu. MVDr. Aneta Pierzynová, 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy, Ústřední veterinární správa Státní veterinární správy.
  3. Brucelóza – kasuistika. MUDr. Martina Marešová, Odbor protiepidemický, Hygienická stanice hlavního města Prahy.
  4. Difterie v humánní populaci a možnost přenosu difterie od psa. MUDr. Kateřina Fabiánová, Ph.D., Oddělení epidemiologie infekčních nemocí, CEM, Státní zdravotní ústav.
  5. Zoonotický potenciál difterie (Corynebacterium ulcerans). MVDr. Aneta Pierzynová, 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy, Ústřední veterinární správa Státní veterinární správy.
  6. Klíšťová encefalitida s alimentárním přenosem. MUDr. Hana Orlíková, Oddělení epidemiologie infekčních nemocí, CEM, Státní zdravotní ústav.
  7. Zoonózy přenášené komáry v regionu střední Evropy - nová rizika. RNDr. Ivo Rudolf, Ph.D. – Ústav biologie obratlovců, Akademie věd ČR.
  8. Hantavirové infekce v ČR. MUDr. Hana Zelená, Ph.D. - Oddělení virologie a NRL pro arboviry, Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě.
Nahoru