Novinky v lékařské mikrobiologii.

Kdy
7. 11. 2023 13:30 - 7. 11. 2023 17:00
Kde
Lékařský dům, Sokolská 490/31, 12000 Praha
Pořádá
prof., Ing. Jaroslav Hrabák Ph.D., Ústav mikrobiologie LF UK, Biomedicínské centrum; Společnost pro lékařskou mikrobiologii ČLS JEP; Společnost infekčního lékařství ČLS JEP
Ke stažení
Program semináře 07.11.2023 (application/pdf, 645 kB)
ICS
ics soubor
Typ
Lokální seminář, vzdělávací akce
Pravidelný seminář

Seminář bude probíhat hybridní formou, prezenčně v Lékařském domě od 13:30 hodin a on-line přenosem v reálném čase na odkazu, který bude před konáním semináře uveden ZDE.

Pro přihlášení k semináři (prezenčně i on-line) vyplňte prosím formulář na této webové adrese. Certifikát o účasti bude udělen pouze přihlášeným účastníkům.

Potvrzení registrace vám přijde okamžitě po odeslání přihlašovacího formuláře na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli v přihlášce k semináři. Pokud by vám tento e-mail nepřišel, zkontrolujte prosím spam (jedná se o automaticky generovaný e-mail, který některé servery vyhodnotí jako spam).

Registrace bude ukončena zahájením semináře.

Program semináře:

  1. MALDI-TOF hmotnostní spektrometrie: nástroj nejen pro taxonomickou identifikaci mikrobů a detekci rezistence. (prof. Ing. Jaroslav Hrabák, Ph.D., Ústav mikrobiologie a Biomedicínské centrum, Lékařská fakulta v Plzni, Univerzita Karlova)
  2. Možnosti využití imunoafinitní MALDI-TOF hmotnostní spektrometrie: konkrétní aplikace pro detekci prokalcitoninu v klinických vzorcích. (RNDr. Petr Novák, Ph.D., Mikrobiologický ústav, BIOCEV, Akademie věd ČR)
  3. Jaké jsou současné možnosti analýzy mikrobiomu a jaké informace nám mohou poskytnout. (prof. MUDr. Ondřej Cinek, Ph.D., Ústav lékařské mikrobiologie, 2. lékařská fakulta, Univerzita Karlova)
  4. Využití metagenomických analýz v urgentní medicíně. (MUDr. Robert Lipták; Mgr. Kateřina Chudějová, Ph.D., Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny; Ústav mikrobiologie, Lékařská fakulta a Fakultní nemocnice v Plzni, Univerzita Karlova)
  5. Odborná diskuse
Nahoru