Bakteriální perzistence a chronické bakteriální infekce.

Kdy
26. 4. 2022 13:30 - 26. 4. 2022 17:00
Kde
Lékařský dům, Sokolská 490/31, 12000 Praha
Pořádá
MVDr. Oto Melter Ph.D., Ústav lékařské mikrobiologie 2. LF UK a FN Motol
Ke stažení
Pozvánka na seminář: Bakteriální perzistence a chronické bakteriální infekce (application/pdf, 982 kB)
ICS
ics soubor
Typ
Lokální seminář, vzdělávací akce
Pravidelný seminář

Seminář bude probíhat hybridní formou, prezenčně v Lékařském domě od 13:30 hodin a on-line přenosem v reálném čase na odkazu, který bude před konáním semináře uveden ZDE.

Pro přihlášení k semináři (prezenčně i on-line) vyplňte prosím formulář na této webové adrese. Certifikát o účasti bude udělen pouze přihlášeným účastníkům.

Potvrzení registrace vám přijde okamžitě po odeslání přihlašovacího formuláře na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli v přihlášce k semináři. Pokud by vám tento e-mail nepřišel, zkontrolujte prosím spam (jedná se o automaticky generovaný e-mail, který některé servery vyhodnotí jako spam).

Registrace bude ukončena zahájením semináře.

Program semináře:

  1. Klasifikace a diagnostika vybraných chronických bakteriálních infekcí (doc. MVDr. Oto Melter Ph.D., Ústav lékařské mikrobiologie, 2. LF UK a FN v Motole)
  2. Chronická bronchopulmonální infekce u cystické fibrózy a principy antibiotické léčby (doc. MUDr. Libor Fila Ph.D., Pneumologická klinika, 2. LF UK a FN Motol, Praha)
  3. Molekulární mechanizmy adaptace a perzistence v průběhu chronické infekce Burkholderia cepacia (RNDr. Jaroslav Nunvář Ph.D., Katedra genetika a mikrobiologie, PřF UK, Praha a BIOCEV Vestec)
  4. Chronická endokarditida způsobená trpasličími (small colony variants) enterokoky a jejich průkaz (prof. MUDr. Jiří Beneš CSc., Klinika infekčních nemocí Bulovka)
  5. Recidivující infekce močových cest u nemocných s míšní lézí (doc. MUDr. Jiří Kříž Ph.D., Spinální jednotka, FN Motol)
  6. Specifika mikrobiologické diagnostiky původců močových infekcí (MUDr. Eliška Bébrová, Ústav lékařské mikrobiologie, 2. LF UK a FN v Motole)
Nahoru