AMR a vývoj nových antibiotik.

Kdy
4. 4. 2023 13:30 - 4. 4. 2023 17:00
Kde
Lékařský dům, Sokolská 490/31, 12000 Praha
Pořádá
prof., MUDr. Milan Kolář Ph.D., Ústav mikrobiologie LF UP a FN Olomouc
Ke stažení
AMR a vývoj nových antibiotik - pozvánka na seminář (application/pdf, 810 kB)
ICS
ics soubor
Typ
Lokální seminář, vzdělávací akce
Pravidelný seminář

Seminář bude probíhat hybridní formou, prezenčně v Lékařském domě od 13:30 hodin a on-line přenosem v reálném čase na odkazu, který bude před konáním semináře uveden ZDE.

Pro přihlášení k semináři (prezenčně i on-line) vyplňte prosím formulář na této webové adrese. Certifikát o účasti bude udělen pouze přihlášeným účastníkům.

Potvrzení registrace vám přijde okamžitě po odeslání přihlašovacího formuláře na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli v přihlášce k semináři. Pokud by vám tento e-mail nepřišel, zkontrolujte prosím spam (jedná se o automaticky generovaný e-mail, který některé servery vyhodnotí jako spam).

Registrace bude ukončena zahájením semináře.

Program semináře:

  1. Potřebujeme nová antibiotika aneb jaká je role klinické mikrobiologie v problematice AMR? (prof. MUDr. Milan Kolář, Ph.D., Ústav mikrobiologie, LF UP a FN Olomouc)
  2. Možnosti nových antibiotik v současné medicíně. (prim. MUDr. Otakar Nyč, Ph.D., Ústav lékařské mikrobiologie, 2. LF UK a FN v Motole)
  3. Vývoj nových antimikrobiálních látek: příběh lipofosfonoxinů. (doc. Ing. Dominik Rejman, CSc., Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd ČR v Praze)
  4. Rychlá mikrobiologická diagnostika jako součást antibiotic stewardship. (MUDr. Miroslava Htoutou Sedláková, Ph.D., Ústav mikrobiologie, LF UP a FN Olomouc)
  5. Odborná diskuse.

prof. MUDr. Pavel Dřevínek Ph.D. předseda SLM ČLS JEP a MUDr. Pavel Dlouhý předseda SIL ČLS JEP

Nahoru